Hakkımızda


Toprak Gurme, Öz Altındere Talha Süt Ürünleri markasıdır.

1981 yılında süt toplama ile başlayan bir hikayedir.

Sakarya Akyazı bölgesinde süt toplama ile başlamıştır bizim hikayemiz. 1981 yılında kendi aracımız ile bu bölgenin köylerinden topladığımız sütleri yine bölgedeki mandıralara teslim eder ticaretimizi büyütmeye çalışırdık. Yılların geçmesi ve işimizi severek yapmamızdan kaynaklı edindiğimiz tecrübe bizi süte baktığımız zaman kalitesini anlayacak ustalık noktasına getirdi. Bölgedeki insanları bize olan güveni ile süt miktarımızı kısa zamanda arttırdık. Sütümüzün fazla olması, genç ve yeni bir şeyler yapma arzumuzun çok güçlü olduğu o dönemde bizi sütün bir adım sonrasına yani peynir yapmaya itti.

1987 yılında doğal yoğurt ve peynir üretmeye başladık. Başlarda başarılı olamasak çok zorlansakta bir müddet sonra insanların damaklarında vazgeçilmez bir tat olmayı başardık. Tabi ilk etapta kendi çevremizin büyüklüğü kadar biliniyorduk. Zamanla büyümeye, kendi sınırlarımızı aşmaya başladık. Sınırlarımız genişledikçe talepleri karşılayamamaya başladık. Tırtılın kozasından çıkması kaçınılmazdı. O dönüşümü yaşayıp kelebek olabilme adına kendi kozamızı yırtıp sınırlarımızı aşmamız gerekiyordu. Bu sebeple talepleri karşılayabilme adına büyüyen çevremizle beraber üretim tesisimizi de büyüttük. 2007 yılında Altındere Tarlayolu sokaktaki üretim tesisimize geçtik. Yeni tesis, yeni bir başlangıç diyerek yolumuza Öz Altındere Talha Süt Ürünleri markası ile devam etmeye karar verdik. O gün kurduğumuz 130 metrekarelik tesis bugün 4 dönümlük bir alana genişlemiş durumdadır.

HACCP Kalite Yönetim Sistemini benimsemiş olan şirketimiz bünyesindeki Sepet, Çerkes, Abaza, Kaşar, Dil, Çeçil, Köy, Lor peynirleri, Tereyağı ve yoğurt üretimi ile siz değerli müşterilerimiz için en doğal üretim için çalışmaktayız.

Get 10% OFF
Sign up now to get access to exclusive discount
Subscribe Now!